Tautas atmiņa

Anonīms saglabāja, Ot, 02/01/2011 - 02:31

Piemineklis represētiem garīdzniekiem un atgūtai ticības brīvībai

Pieminekli iecerēts izvietot pie Jaunās Ģertrūdes baznīcas  - Brīvības un Cēsu ielas sadures skvēriņā. Pieminekļa ideja pieder Latvijas ievērojamākajam astrofiziķim Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) korespondētājloceklim Arturam Balklavam - Grīnhofam. Viņš bija LU astronomijas institūta direktors, Jaunās Sv. Ģertrūdes baznīcas aktīvs draudzes loceklis, kā arī Kristīgo demokrātu savienības (KDS) Zinātņu akadēmijas nodaļas vadītājs un vairākus gadus KDS priekšsēdētāja vietnieks ideoloģijas jautājumos. Pēc smagas slimības Arturs Balklavs Grīnhofs mira 2005. gada 13. aprīlī. Tomēr projekta ideja nav zudusi, to turpina attīstīt uz īstenot KDS Zinātņu akadēmijas nodaļa.

Par jauno KDS zinātņu akadēmijas nodaļas vadītāju tika ievēlēts LZA goda loceklis prof., Dr. Viktors Zēbergs, kuram 2007. gada janvārī toreizējais KDS vadītājs, Dr. art. A. Teikmanis (tagad Mākslas Akadēmijas prorektors) uzticēja kopā ar tēlnieku Mg. art. V. Suškevicu (Bīskapa Meinarda pieminekļa Ikšķilē autoru) attīstīt A. Balklava – Grīnhofa loloto ideju un virzīt tālāk pieminekļa projektu. Viņi izstrādāja pieminekļa skici kā eņģeļa tēlu un iesniedza pieteikumu Rīgas Domes pieminekļu padomei. Pieminekļu padome izskatīja pieteikumu 2010. gada aprīlī un rekomendēja pamatot pieminekļa uzstādīšanas vietu un izsludināt ideju konkursu.

Apspriežot pieminekļa projektu ar Viņa Eminenci kardinālu Jāni Pujatu un Rīgas Jaunās Sv. Ģertrūdes Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Jāni Ginteru, kuru atbalsta LELB baznīcas vadība, priekšroka tika dota tieši eņģeļa tēlam un noraidīta jebkādu abstraktu veidojumu izmantošana. Lai ideja varētu īstenoties ir nepieciešams finansējums, ko visticamāk nāksies savākt ziedojumu veidā. Tāpēc visiem, kurus uzrunā šāda pieminekļa ideja, aicinām sazināties ar Viktoru Zēbergu.

Attēli:

1. Pieminekļa kopskata projekts

pieminekla_proj

2. Mg. art. V. Suškevica veidotais eņģeļa modelis 

engela_proj

3. A. Balklava – Grīnhofa zinātnisko darbu apkopojums izdots 2008.g. jau pēc viņa aiziešanas mūžībā.

gramatas_vaks

0 comments

Pievienot jaunu komentāru

Šī lauka saturs tiks saglabāts privāts un nebūs pieejams publiski.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.

Vairāk par formatēšanas iespējām

CAPTCHA
Lai novērstu SPAM nejaucības
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos simbolus.