Latvijā Dievam tic 73% iedzīvotāju

Anonīms saglabāja, Pr, 04/02/2018 - 20:13

Piedāvājam īsu informāciju par Latvijas iedzīvotāju reliģisko pārliecību. Tā balstās uz sociālo pētījumu aģentūras SKDS veikto aptauju. Saskaņā ar to, tikai 17 % Latvijas iedzīvotāju netic Dievam.

Vairums Latvijas iedzīvotāju tic Dievam, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati – ziņo aģentūra LETA

Šogad martā iedzīvotājiem tika lūgts atbildēt, vai viņi tic Dievam un uzskata sevi par kristiešiem, vai arī tic Dievam, bet neuzskata sevi par kristiešiem, vai arī netic Dievam.

Vairums jeb 73% respondentu atzina, ka kopumā tic Dievam, taču viņu atbildes atšķīrušās saistībā ar uzskatiem par kristietību. 43% Latvijas iedzīvotāju saskaņā ar aptaujas datiem tic Dievam un uzskata sevi par kristiešiem, savukārt vēl 30% tic Dievam, bet neuzskata sevi par kristiešiem.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šādi domājošu cilvēku īpatsvars palicis gandrīz nemainīgs. Līdz šim lielākais respondentu, kas tic Dievam, īpatsvars fiksēts 2012. gadā, kad Dievam ticēja 79% aptaujāto.

Gandrīz piektdaļa jeb 17% iedzīvotāju atzina, ka Dievam netic. Šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars gadu gaitā ir aptuveni nemainīgs, svārstoties viena divu procentpunktu robežās.

Vēl katrs desmitais aptaujātais nebija spējīgs sniegt konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Par aptauju portālā Delfi. Sk. http://www.delfi.lv/news/national/politics/latvija-dievam-tic-73-iedzivo...

REDAKCIJAS KOMENTĀRS. Kā redzams, tad sabiedrībā ir daudz cilvēku, kuru reliģiskā identitāte ir neskaidra. Ticība Dievam kā kādam “augstākam spēkam”, kas grūti padodas precīzākai  izpratnei, ir visumā neskaidra, bet populāra pozīcija. Šo aptaujāto (30 %) skaitā visticamāk ir visai nedaudz musulmaņu, hinduistu, jūdaistu vai netradicionālu reliģiju piekopēju. Pirmkārt, visticamāk liela daļa šo cilvēku ir no reliģiskās prakses attālināti un dzīves ikdienišķo problēmu mākti cilvēki, kas smagu materiālu apstākļu spiesti – nav spējīgi skaidri formulēt savu pārliecību, jo viss laiks paiet pelnot dienišķo iztiku. Otrkārt, savu ietekmi ir atstājusi “postmodernā paradigma” – tas nozīmē: juceklis uzskatos. Šādu dzīves pozīciju savā laikā pauda kino aktrise Merlina Monro. Uz jautājumu “kāds ir Jūsu pasaules uzskats”, viņa atbildējusi: “es visam ticu – pa druskai”.

0 comments

Pievienot jaunu komentāru

Šī lauka saturs tiks saglabāts privāts un nebūs pieejams publiski.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.

Vairāk par formatēšanas iespējām

CAPTCHA
Lai novērstu SPAM nejaucības
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos simbolus.